Dzień startu

Lokalizacja

Teren imprezy – Warszawa, Park Skaryszewski lub każde inne miejsce (dla biegu wirtualnego).

Termin: 6 lutego 2022 r. dla biegu w Parku Skaryszewskim lub 5-13 lutego 2022 r. w dowolnym miejscu dla biegu wirtualnego.

W każdym miejscu, gdzie będziemy, należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i aktualnie obowiązujących przepisów epidemiologicznych.

Apelujemy o uszanowanie zabytkowego charakteru Parku Skaryszewskiego.

Mapka

Centrum imprezy – powiększenie

Sekretariat tras A, B, C, D, NW przy budynku Klubu Sportowego Drukarz

Depozyt będzie funkcjonował w ograniczonym wymiarze

Przebieralnie – brak

Toalety – obok budynku Klubu Sportowego Drukarz

Start indywidualny w dowolnym tempie na trasy: A (ewentualnie z opiekunem), C i NW – w pobliżu przecięcia głównej alei parku (pętla) z przekątną w pobliżu amfiteatru.

Start indywidualny w dowolnym tempie na trasy: B (z opiekunem) i D – 200 metrów dalej wzdłuż pętli w stronę Al. Zielenieckiej.

Odbiór medalu z upominkiem na mecie.

Start indywidualny w dowolnym tempie na trasy: O-run, bno – wydawanie map w dniu 6 lutego 2022 r. – dawna kawiarenka „Pstrąg” nad J. Kamionkowskim w Parku Skaryszewskim (na tyłach muszli koncertowej).

Start indywidualny w dowolnym tempie na trasy mno – wydawanie map w dniu 6 lutego 2022 r. – płd. koniec ul. Lubelskiej przy Al. E. Wedla (nad J. Kamionkowskim przy fabryce E. Wedel).

Parkowanie samochodów na miejscach ogólnodostępnych, zalecamy wzdłuż Al. Waszyngtona, ul. Grochowskiej lub obok Stadionu Narodowego. Brak możliwości wjazdu do parku. Odradzamy parkowanie na ul. Międzynarodowej wzdłuż parku – ulica jest wąska, miejsc parkingowych jest niewiele, a droga musi być przejezdna dla karetki. Samochodami zaparkowanymi nieprawidłowo (na zakazie lub trawniku) zainteresuje się straż miejska.

Wyniki na trasie wirtualnej będzie można samemu zarejestrować wypełniając odpowiedni formularz na stronie biegu i będzie świadczyła o pokonaniu trasy. Rejestracja będzie dobrowolna i nie będzie podstawą do wręczania nagród za miejsca 1-3.

Liczymy także na dzielenie się własnym zdjęciem ze swojego udziału (np. z numerem startowym, koszulką itp.) na swoim profilu lub przesyłając do galerii biegu.

 

Program 6 lutego 2022 r. (niedziela)

10:00 – start nordic walking i O-run

11:00 – start trasy C-1 (pierwsza grupa – szybka) i C-2 (druga grupa – pozostali), BnO

12:15 – start trasy A

12:40 – start trasy B

13:00 – start trasy D-1 (pierwsza grupa – szybka) i D-2 (druga grupa – pozostali)

Podział na grupy dokonany przez organizatora przed biegiem na podstawie deklarowanego czasu pokonania dystansu, posłuży do ustawienia się na starcie z zachowaniem bezpiecznej odległości, przy czym w pierwszej kolejności pobiegną szybsi zawodnicy. Pomiar czasu będzie podany w czasach netto z wyjątkiem pierwszej linii startowej (najszybszych zawodników).

Zmiana wybranego dystansu i grupy nie jest możliwa. Prosimy o przemyślane decyzje. Nie ma możliwości startu w dwóch biegach C+D jak w latach ubiegłych.

Wręczenie nagród na najlepszych wśród kobiet i mężczyzn odbędzie się zaraz po każdym biegu w centrum zawodów. W biegach C i D zwycięzcy są wyłaniani z pierwszej (szybszej) grupy biegowej.

 

Życzymy udanego startu i mamy nadzieję, że wspólne bieganie zimą w gronie takich samych zapaleńców dostarczy nam pozytywnych wrażeń, a uroki zabytkowego parku na długo pozostaną w naszej pamięci.